Wagi sklepowe do marketów

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Polskę zalała wielka fala supermarketów. Można je spotkać na każdym kroku. Panuje sytuacja, w której na zaledwie jednej ulicy stoją obok siebie cztery różne dyskonty. Do tego dochodzą olbrzymie supermarkety, mające siedzibę w galeriach handlowych, a także na obrzeżach i w centrach miast. Są jeszcze małe firmowe sklepy, natomiast jeśli chodzi o prywatne przedsiębiorstwa w tym sektorze – wszystko ulega wymarciu. Jest to proces raczej nieodwracalny, a największe supermarkety dążą do tego, aby jeszcze bardziej zdobyć rynek.

Ma to związek ze sporymi finansami ich właścicieli, którzy mogą sobie pozwolić na zaniżanie cen, wdrażanie nowoczesnych technologii i możliwość perspektywy zarobku dopiero w kolejnych latach. Wielkie markety wyróżnia właśnie technologia, a w tym wpisie pod lupę pójdą wagi sklepowe. Na pierwszy rzut oka urządzenia zwykłe. Ich ilość i jakość świadczy jednak o tym, na co mogą sobie pozwolić tego typu koncerny.

W popularnych marketach wagi sklepowe mamy na każdym kroku. Nie są to zwykłe urządzenia służące jedynie do ważenia ciężarów. To prawdziwe funkcjonalne maszyny, posiadające mnóstwo różnych funkcji, guzików i kilka wyświetlaczy. Mamy do czynienia z tego typu urządzeniami na stoiskach z warzywami i owocami, gdzie sami możemy dokonać wyboru towaru, by wydrukować kod kreskowy. Jeszcze większe możliwości dają wagi sklepowe umieszczone na stoiskach z mrożonkami, rybami, mięsem, serami czy surówkami. Praktycznie do każdego z tych produktów sprzedawczynie mają do czynienia z osobną wagą.

Wreszcie tego typu urządzenia występują przy samych kasach. Są one ściśle powiązanie z czytnikiem kodów kreskowych, dlatego nie zajmują w ogóle przestrzeni. Mnóstwo wag, z których cena każdej waha się w granicach 1000-2000 złotych pokazuje tylko, czemu małe prywatne sklepy nie mają możliwości rywalizowania z wielkimi zagranicznymi koncernami. Wagi są tylko małym przykładem, ale praktycznie pod każde urządzenie można zrobić takie porównanie. Ciekawe tylko, czy coś będzie w stanie usunąć z rynku te wielkie supermarkety? Może masowe zakupy przez internet?

About the Author: admin