Skanery kodów kreskowych mogą mieć wiele zastosowań

Skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych

Z pewnością nie raz w czasie zakupów widziałeś jak kasjerzy korzystają z małych ręcznych urządzeń, które skanują kupowane przez nas produkty. Najczęściej w takich kasach mamy do czynienia ze skanerami wbudowanymi. Kasjer lub kasjerka przesuwają towar po specjalnej szybie i od razu jest on skanowany. Czasem zdarza się jednak, że kod nie chce się odczytać. W takiej sytuacji najczęściej wykorzystuje się właśni ten mały, ręczny skaner, który ma większą czułość i można go idealnie nakierować na dany kod. W ten sposób często da się odczytać powyginane lub mało czytelne kody. Tak naprawdę jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego typu urządzeń.W sklepach oczywiście zdecydowanie najczęściej widzimy skanery kodów kreskowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w takich miejscach dzięki nim jest o wiele prostsza obsługa klienta. Nie tworzą się kolejki przy kasach, a więc ludzie są dużo bardziej zadowoleni. Trudno jest sobie do tego dzisiaj wyobrazić, gdzie przy wielkich sklepach pracownik ręcznie wpisuje kod lub też korzysta z jakiejś rozpiski albo też pracownicy naklejają ceny na każdym produkcie. W osiedlowych sklepikach jest to do wykonania, ale w wielkich niestety nie.

Skanery kodów kreskowych jednak także doskonale sprawdzają się w przypadku powierzchni magazynowych. Tam mamy ogromne ilości różnych towarów, które rozlokowane są na ogromnym obszarze. Zeskanowanie kodu takiego produktu, w połączeniu z urządzeniem, które ma dostęp do bazy danych magazynu sprawia, że tak naprawdę w kilka sekund wiemy ile jest na stanie sztuk danego produktu, czy coś jest w zamówieniu oraz na przykład gdzie dany produkt się znajduje.

Na koniec pozostają nam jeszcze firmy kurierskie. Tak, nawet tam często wykorzystuje się Skanery Kodów Kreskowych i naprawdę nie ma w tym nic dziwnego. Skanuje się bowiem przesyłki. Każda paczka wpisywana jest do bazy danych firmy, a kurier poprzez zeskanowanie jej unikalnego kodu w kilka sekund uzyskuje dostęp do informacji o paczcie. Nie trzeba nic wpisywać ręcznie.

About the Author: admin