Ogrodowe parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasole ogrodowe są bardzo popularnym rozwiązaniem, służącym ochronie przed słońcem, deszczem czy wiatrem dla osób przebywających na świeżym powietrzu. Jak nazwa wskazuje, są one wykorzystywane w ogrodach prywatnych, ale również w restauracjach czy pizzeriach, a także w wielu miejscach publicznych. W drugim i trzecim przypadku bardzo często parasole takie służą celom marketingowym, ponieważ nosząc rozmaite nadruki, loga, itp., reklamują konkretną firmę. Jaka jest skuteczność tej formy marketingu? W odpowiedzi na to pytanie pomogą konkretne przykłady.

Zacznijmy od pizzerii. Jak wiadomo, jest to miejsce, gdzie gromadzi się zwykle spora liczba osób, dlatego parasole reklamowe w takim miejscu są bardzo pożądane. Tym bardziej, iż osoby zgromadzone w takich miejscach przebywają tam w celach konsumpcyjnych. Niezwykle łatwo jest w takich warunkach zareklamować dostawcę dóbr konsumpcyjnych. Jako konkretny przykład można podać logo producenta piwa, które w restauracjach i pizzeriach występują zdecydowanie najczęściej. Ponadto mogą to być loga producentów innych dóbr dostępnych w danym lokalu, np. wody mineralnej, napojów gazowanych, a nade wszystko pizzy.

Poza restauracjami i pizzeriami parasole reklamowe są wykorzystywane w sklepach spożywczych. Tutaj ich cel jest bardzo podobny: rozpropagowanie konkretnej marki czy produktu. I, tak samo jak w powyższym przykładzie, również i tu reklama taka jest bardzo skuteczna, ponieważ sklepy spożywcze są każdego dnia odwiedzane przez bardzo wiele osób.

Poza celami czysto biznesowymi, parasole reklamowe mogą służyć także propagowaniu konkretnych idei, haseł czy wartości. Są zatem wykorzystywane na różnego rodzaju happeningach, wiecach, spotkaniach czy imprezach. Również i w tym przypadku hasło umieszczone na parasolu ogrodowym dotrze do szerokiej rzeszy odbiorców, popularyzując zawartą w nim myśl.

Jest zatem oczywiste, że parasole ogrodowe są bardzo skutecznym narzędzie masowej reklamy. Oczywiście w naszej szerokości geograficznej podlegają one jednemu głównemu ograniczeniu: mogą być użytkowane jedynie w okresie dobrej pogody i wysokiej temperatury, tzn. przez około pół roku. Nie jest to jednak ograniczenie, które przekreślałoby sens ich stosowania.

About the Author: admin