Kasa fiskalna dla mechanika – co zmieni się w usługach mechanicznych?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Wydawać by się mogło, że kasa fiskalna to urządzenie, które po prostu robi wiele problemów samym właścicielom firm, szczególnie tych niewielkich. Trzeba rozliczać z jej pomocą każda transakcję, wykonywać raporty, serwisować taką kasę, ale największe zło to tak naprawdę sam zakup, który dla małego przedsiębiorcy jest dość trudny bo kasy nie są tanie. Z drugiej jednak strony możemy ubiegać się o zwrot sporej części kosztów poniesionych na zakup kasy, a do tego jeszcze nowoczesne kasy są naprawdę łatwe w obsłudze i wiele rzeczy wykonują więc automatycznie, a więc wcale nie musi to zabierać aż tak wiele czasu jakby nam się mogło wydawać. Kasa fiskalna w przypadku wielu działalności gospodarczych ma jednak niebagatelne znaczenie dla samych klientów, gdyż może podnieść jakość usług i dać większe bezpieczeństwo. Omówmy to na przykładzie mechaników.
Dlaczego właśnie mechanicy? Bowiem zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie od 1 marca 2015 roku, kasa fiskalna dla mechanika będzie obowiązkowa. Niezależnie jaki to jest warsztat, ile zatrudnia osób i ile zarabia to kasa będzie się tam musiała już za chwilę znaleźć. Co to znaczy dla samych klientów takich warsztatów?

Na pewno z własnego doświadczenia doskonale wiesz, że dostanie paragonu po naprawie samochodu w lokalnym warsztacie graniczy tak naprawdę z cudem. To standard w naszym kraju. Nie dość, że mechanicy ukrywają swoje dochody to nie wydając paragonów zapewniają sobie polisę bezpieczeństwa. W razie złej naprawy, gdy klient wróci, zawsze można się wyprzeć bo nie ma podstawy do reklamacji. Co bardziej podrzędne warsztaty niestety tak działają. Kasa fiskalna dla mechanika może właśnie to zmienić.

Do tej pory mechanicy nie raz korzystali z zapisu, że obrót firmy mniejszy niż 20 tysięcy złotych zwalnia z obowiązku posiadania kasy. Efekt? Specjalnie zaniżano swoje dochody, płacono niższe podatki i nie montowano kas. Obowiązkowa kasa fiskalna dla mechanika pozbawia warsztaty takiego prawa, a więc jest duża szansa na to, że jakość usług lokalnych warsztatów naprawdę się teraz polepszy.

About the Author: admin