Jak powinna wyglądać kasa fiskalna dla mechanika?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Rozpoczął się już rok 2015 i wraz z nim pojawił się także obowiązek, który wielu małym przedsiębiorcom dosłownie spędzał sen z powiek. Chodzi mianowicie o to, że zgodnie z nowymi przepisami prawa właśnie od tego roku pojawia się kilka nowych rodzajów działalności gospodarczych, które już z góry będą skazane na posiadanie kasy fiskalnej i oczywiście rozliczanie się z jej wykorzystaniem. Sytuacja ta dotyczy między innymi prywatnych gabinetów lekarskich, salonów kosmetycznych czy na przykład warsztatów mechanicznych. Choć przepisy weszły w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku to jednak właściciele takich firm są zobowiązani do rozliczania się z wykorzystaniem kasy nie później jak od 1 marca 2015 roku, a więc pozostało już niewiele czasu. Szczególnie ciekawa sprawa dotyczy warsztatów mechanicznych, gdzie do tej pory raczej ciężko było liczyć na to, że dostaniemy paragon po dokonaniu napraw w naszym samochodzie. Jeśli jednak prowadzisz swój warsztat to na pewno zastanawiasz się jaką kasę dla siebie wybrać.Kasa fiskalna dla mechanika naturalnie nie musi być jakichś wysokich lotów. Spokojnie wystarczy tutaj urządzenie niewielkich rozmiarów, które na przykład doskonale sprawdza się w przypadku osiedlowych sklepików. Mechanicy nie będą drukowali potężnych paragonów, ale na pewno do kasy warto dokupić jeszcze porządną drukarkę, gdyż wielu klientów warsztatu może od nas wymagać faktury, aby odliczyli sobie koszta naprawy przy późniejszym rozliczeniu rocznym.

Kasa fiskalna dla mechanika tak naprawdę powinna być jednak lepszej jakości, a więc z wyższej półki, z tego powodu, że urządzenie to nie będzie miało w takiej firmie lekko. Wiele wydruków każdego dnia, a do tego często praca w niesprzyjających warunkach, czyli tam gdzie jest zimno oraz dość brudno.

Decydując się na zakup kasy do swojej firmy warto pamiętać o tym, że przysługuje nam zwrot za jej zakup. kasa fiskalna dla mechanika, jak i dla każdego innego przedsiębiorcy, może być sfinansowana do kwoty maksymalnie 700zł. Warto tutaj wspomnieć o tym, że o dofinansowanie możemy się starać tylko wtedy, gdy nie spóźniamy się z terminem obowiązku montażu urządzenia w firmie.

About the Author: admin