Edukacyjne gadżety dla dzieci

Gadżety dla dzieci

Gadżety dla dzieci

Zabawka to nieodłączny element dzieciństwa i stała pozycja na liście Świętego Mikołaja. Jaka powinna być zabawka? Powinna tylko bawić, czy może też uczyć? Odpowiedź jest prosta: i jedno, i drugie, bo zabawa poprzez naukę przynosi niebywałe efekty. Dobra zabawka powinna być dostosowana do wieku malucha. Powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów i wcale nie musi być droga. Dzięki gadżetom o funkcji edukacyjnej dziecko rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ćwiczy pamięć, pobudza kreatywność, uczy się nowych słów i logicznego myślenia. A więc bawmy się kreatywnie.

Pamięć

Nauka  z zakresu matematyki, gramatyki, biologii i każdej innej dziedziny spełzłaby na niczym, gdyby nie pamięć. Dlatego warto ją rozwijać. Gadżety dla dzieci nadają się do tego idealnie. Puzzle to łatwo dostępne narzędzie ćwiczące pamięć. Dziecko zapamiętuje obrazek i na jego podstawie dopasowuje do siebie poszczególne elementy. Liczbę elementów dostosowujemy do wieku dziecka. Dla trzylatka odpowiednie będą puzzle złożone z trzydziestu elementów. Nastolatek nie powinien mieć problemów z ułożeniem układanki, składającej się z tysiąca części.

Logiczne myślenie

Szachy i warcaby to klasyka, ale to gry odpowiednie dla starszych dzieci. A gadżety dla dzieci młodszych? Już od szóstego miesiąca życia dziecko może uczyć się kształtów. Pojemnik ze specjalnymi otworami sprawdzi się idealnie. Klocki w kształcie trójkątów wrzucamy do otworów w kształcie trójkątów, kwadraty do kwadratów itd. Logiczne myślenie rozwijają też piramidy z kółek, klocki do budowania dróg i szyn dla środków transportu, interaktywne stoliki i laptopy oraz wiele innych zabawek.

Umiejętności manualne

Dłonie – to na nich skupiają się gadżety dla dzieci, rozwijające zdolności manualne. Klocki konstrukcyjne, obrazkowe, puzzle 3D, mówiący pilot, domino, bierki, spadające małpki. Jak się okazuje, nawet karuzela ze zwierzątkami, wisząca w łóżeczku dziecka, rozwija zdolności manualne. Gadżetów z tej kategorii jest mnóstwo, przez co wybór staje się trudniejszy.

About the Author: admin