Balony z helem w marketingu hoteli

Balony z helem

Balony z helem

Współcześnie hotele są coraz bardziej narażone na silną konkurencję. Jest ona spowodowana faktem, że powstaje owych hoteli coraz więcej. A to z kolei powoduje, że te, które są, muszą coraz bardziej starać się o pozyskiwanie nowych klientów. Owe starania są różnorodne, chodzi generalnie o to, aby dany hotel, w tym np. hotele sieciowe, promować, a usługi, jakie w nich można otrzymać, przedstawiać jako wyjątkowo atrakcyjne i dostępne w przystępnych cenach. Wszystko to daje pewność, że więcej ludzi zwróci uwagę na dany hotel i będzie korzystać z jego usług. W działaniach reklamowych hoteli jest jednak ważne, aby stosować nietuzinkowe metody z wykorzystaniem współczesnych możliwości technologicznych oraz poligraficznych. Owe możliwość to m. in. doskonałe narzędzia marketingowe w postaci gadżetów reklamowych.

Do najchętniej stosowanych w reklamie gadżetów należą bezsprzecznie balony z helem. W reklamie hoteli odgrywają bardzo istotną rolę, bowiem doskonale wpisują się w krajobraz podróży, odpoczynku czy zabawy, który dominuje w reklamie hoteli.

W jaki konkretnie sposób można owe balony z helem wykorzystywać w reklamie hoteli? Metod na to jest wiele, najważniejsze, aby balony te promowały hotel sam w sobie, a także szersze treści, które dany hotel chce przekazać. Może to być hasło albo slogan reklamowy, może też być to adres strony internetowej danego hotelu. Promocja tego rodzaju tekstu, nadrukowanego na balonie, będzie skuteczna, jeśli balon będzie odpowiednio dystrybuowany wśród ludzi – potencjalnych klientów hotelu.

Owo dystrybuowanie to przede wszystkim rozdawnictwo, metoda stosowana powszechnie w marketingu komercyjnym, prowadzonym przez firmy prywatne różnych branż. Trzeba owe balony z helem rozdawać w takich miejscach, które są regularnie uczęszczane przez dużą liczbę ludzi, a także takich, które skupiają ludzi nastawionych na odpoczynek w hotelach. A więc mogą to być np. targi turystyczne, okolice prowadzenia działalności przez biura podróży, itp. W takich miejscach amatorów odpoczynku w hotelu znajdzie się bardzo wielu.

About the Author: admin